15 Mayıs 2009 Cuma

Açın Youtubeumuzu açın yaaa

Moda’da ‘içkini, manitanı kap da gel’ eylemlerine artık ‘videonu kap da gel’ de eklenmeli.Açın artık Youtube’umuzu!Hadi de ki, fikir ve ifade özgürlüğünü birdenbire kaldıramaz Türkiye, anlarız; bünye birden kaldıramaz, taş çatlasa bir hafta yasak koy. Ama aylardır kapalı olması, bir de bunu laçka bir esprinin defalarca tekrarlanması gibi, ayda bir, gün içerisinde on dakikalığına açılıp derhal kapanması filan; bunlar, internetin geldiği çağla bir araya gelince çok komik oluyor.Hakkımızda ne çıkarsa çıksın, biz görmeyelim de, kimler görürse görsün.Bu çok komik.Aman bizim kerizler bakmasın da, başka milletlerin zibidileri bizim umurumuzda değil.“

Zibidi işi. Hepimiz de komple zibidiyiz, serseriyiz, vatana millete bizden ne hayır gelir.” Üsttekilerin hakkımızdaki düşünceleri bunlar.İnternetin bulunduğu çağları dedelerimiz isim koyamadan beklediler ki, onların göremediği gün yüzünü, bizler görelim. Hani mavracı sanat filmlerinde olur, diktadaki saçmalıklar komik dille abartılır: Bu komedi filmini yaşayarak değil, sinemada izlemek istiyorum.Youtube’u açın biladerim, bak samimi söylüyorum. Hadi eğri oturup doğru konuşalım: Yahu bunu kapatsan ne fark eder, bak benim arkadaşlar yardımcı linklerle açtıkları adresler bulmuşlar, bu yasakçı duruşla bir yere varamazsınız. Olsa olsa dünyaya ve vatandaşa madara olursunuz.

Çatır çatır giriyoruz bir linkten ama adresini hatırlayamıyorum.Bilseniz arkanızdan ne biçim konuşuyoruz, hemen açarsınız.Yav, biz ne yaptık size de, bu kadar düşmansınız bize? Vallahi de, billahi de okullarınızda ne derlerse yaptık. Toplasan cuma ve pazartesi günleri okuldaki törenlerde ayakta beklediğimiz saatler ömrümüzün yarısı. O dersler, o öğretmenler, o aşağılanmalar; okula gazete götürüyoruz diye okuldan atılmalar; siyasetten anladığımızdan da değil ha, akşama televizyonda ne var, onu öğrenmekti niyetimiz.Daha yetmedi mi, aha da size yemin, abi anlamıyoruz siyasetten, sevmiyoruz, genlerimizi kuruttunuz, bırakın bari sanal dünyalarımız özgür kalsın.İzlediğimiz de iki kel animasyon, saçma sapan, ıspanak kafaların videoları. Sanatı da ordan görüyoruz, müziği de. Görüntülü bir şey araştırsak bize bir tek orası derman.Hani ondan daha iyisini getir, amenna. Ama hem kelsin hem fodul.

Hem tembelsin hem hırslı.Daha bırak yakamızı. De bırak yav yakamızı.Bak işimize yarayacak şeyler indirmemiz gerek Youtube’dan; işimiz var, gücümüz var. Ya da bazı arkadaşların Youporn özlemi var. Kime ne? Olur olur. Açıyorsun, caart. Kesik!Yapmayın etmeyin.İmdat ya, imdat be! Ama ben size değil, o bilgisayarları size kullanmayı öğretenlere kızıyorum. Siz nerden bileceksiniz adres yazmayı da siteye girmeyi de, aha bi de onu yassah eylemeyi. Daha telefona isim eklemeyi yeni öğrendiniz, belki de öğrenmediniz. Hani matah bişey diye değil, de, bu kadar kartlar, bu kadar borçlar, hayatın anlamsızlığı filan, bütün bunların yanında bir de ufak kârımız olsun bunca hengâmeden. Babanızın evinde mi gördünüz de yassah deyi deyi geziyorsunuz.

Hahha, ula sanki dersin ki o buldu da, babasının evi gibi açıyo, kapıyo, açıyo, kapıyo. Bi musluk reklamı vardı, reklamdan sonra laçka oldu.Halbuse millet orda beyin donduruyodu ne güzel. E kapanınca n’olacak, millet düşünmeye başlayacak, sorgulamaya başlayacak. Bu da ne kötü bir şey oysa. Bak elâleme, hiç bu tip toplara girmiyor, veriyor insanların ellerine hiç değilse Youtube’ları, millet de oyalanıyor, anlamsızlığa yürek soğutuyor.Zaten bütün kişisel bilgilerimiz ellerinizde, daha neeeeiiissstiyooonuuuuuzzz, daha neeisstiiyoonuuuz. Hey, biz dostuz.Bak, E.T’yi de zamanında düşman sandılar ama neymiş, dostmuş.

Açın ya Youtube’umuzu. Açın yaa!

AYÇA ŞEN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder